Соціальні сервіси та навчання

Цікава добірка соціальних серсів.

HP разработала нетбук для школ

PC Week/RE
Открыть материалHP разработала нетбук для школ
Впервые HP вышла на образовательный рынок с нетбуком Mini-Note 2133 (процессор Via C7-M ULV, алюминиевый корпус …
Открыть материал

Колективна робота над моделями навчальних програм

Цікавий допис на signum (Сетевое сообщество учителей математики и информатики учителей Єстонии) щодо використання  веб-сервісу  Google-документи .

Общая задача  - разработка в школах новых предметных программ по математике.Согласно новым требованиям, в школе должна создаваться современная учебная среда, одной из составных частей которой являются копилки электронных учебных материалов.



Закупівля нових НКК

Згідно Постанови КМУ №400 від 02.06.2010 р. «Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів, передбачених у державному бюджеті на інформатизацію та комп’ютеризацію загальноосвітніх навчальних закладів»  в 2010 році буде здійснено закупку навчальних комп'ютерних комплексів.
Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство освіти і науки України (МОН), розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня – Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.
За попереднім розрахунком середня вартість одного комп’ютерного комплексу (комплектація – 1 + 7) становить 50 тис. грн..
Перелік навчальних закладів, яким поставляються комп’ютерні комплекси, затверджує МОН.
Загалом планується закупити цього року до 600 зазначених комп’ютерних комплексів на загальну суму до 30 млн. грн..

Caffeine - нова система індексування веб-сайтів від Google

Завершено роботу над новою системою індексування веб-сайтів - Caffeine. Caffeine на 50% «свіжіше» попереднього індексу і є найбільшою колекцією веб-сторінок за історію існування Google.
Керрі Грим, розробник Google, про причини розробки нової системи індексування:
Кілька слів для тих, хто не так добре знається на пошукових технологіях. Коли ви шукаєте інформацію в Google, ви не працюєте з «живою» мережею. Пошук здійснюється за індексом мережі, створеному Google. Цей індекс дуже схожий на предметний покажчик наприкінці книги, що допомагає вам знайти потрібну інформацію.
Навіщо нам знадобилося створювати нову систему індексації? З двох причин. 

По-перше, кількість інформації в мережі зростає, а формати її подання стають все більш різноманітними. На сучасному сайті ви знайдете відеоролики, зображення, новини та оновлення в реальному часі. Сторінки стали більш насиченими і складнішими за структурою. По-друге, люди очікують набагато більшого від пошуку. Користувачів цікавить найсвіжіша інформація за темою, а видавці хочуть, щоб їхня аудиторія могла знайти матеріал відразу ж після публікації.
Щоб не відставати від стрімкого розвитку мережі і задовольняти зростаючим очікуванням користувачів, ми і створили систему Caffeine.
У нашому старому індексі було декілька шарів, деякі з яких оновлювалися регулярніше, ніж інші. Велика частина індексу оновлювалася кожні два тижні. Щоб оновити шар індексу, нам потрібно було проаналізувати всю мережу, що спричиняло затримку між моментом знаходження сторінки і тим, коли вона ставала доступною користувачу.
Caffeine, у свою чергу, дозволяє нам аналізувати інформацію в Інтернеті «частинами» і безперервно оновлювати наш пошуковий індекс. Це означає, що результати пошуку будуть відображати максимально свіжу інформацію, незалежно від часу і місця публікації.
Кожну секунду система обробляє сотні тисяч сторінок. Якщо б ми уявили собі, що ці сторінки паперові, гора з них зростала б зі швидкістю близько 5 км на секунду. У базі даних Caffeine міститься близько 100 млн. гігабайт даних, а нова інформація додається зі швидкістю кілька сотень тисяч гігабайт на день. Щоб зберегти такий масив інформації, вам би знадобилося 625 тисяч iPod-ів з найбільшим обсягом пам'яті.
При створенні Caffeine ми орієнтувалися на майбутнє Інтернету. Ця система є чудовою основою для побудови інших, більш швидких і об'ємних індексів, оскільки вона здатна краще адаптуватися до розвитку мережі.


За матеріалами Офіційний блог Google Україна

(uni)quation — математична пошукова система

Пошукова система uniquation.ru призначена для аналізу математичних формул, які розміщено в Інтернеті  і здійснення швидкого пошуку . Пошуковим запитом є будь-яка частина формули, а результатом пошуку - документи, що містять її.
Особливість пошукової системи - шукає збіги з точністю до елементарних перетворень. Наприклад, документ, що містить формулу, може бути знайдений за запитом, в якому використовуються інші змінні, ніж у самій формулі, або інший порядок аргументів комутативних операцій.
Унікальність системи полягає в тому, що вона є пошуковою системою, яка дозволяє шукати за математичними формулами, у той час як інші подібні системи використовують інші підходи до вирішення тих самих задач.
Для пошуку інформації про математичні об'єкти необхідно ввести формулу в TeX форматі. На сайті розміщено інтерактивний навчальний курс щодо основ роботи в TeX.

За матеріалами catalogr.ru

Азбука в сучасному виконанні

Автор freekir

Слухай! Роби висновки! Дій!

Що таке Веб 2.0 (від різних авторів)

Впродовж останніх років  давалося багато означень Веб 2.0. Наведемо деякі з них. 
Від  Тіма О’Рейлі (в перекладі Валерія Семенюка)
Ви можете уявити собі Веб-2.0 як множину правил і практичних рішень.Вони об'єднанні в деяку подобу сонячної системи, що складається з вузлів, кожен з яких побудований з урахуванням деяких або всіх описаних правил та знаходиться на певній відстані від центру.
  

Чи вистачить шкільних знань на все життя?

На блозі А.Шперха розміщено переклад статті Якоба Нільсена Хватит ли школьных знаний на всю жизнь?. Стаття написана в 2007 році.
Предмет обговорення -  зміст підручника  з комп'ютерної грамотності та орієнтація на вивчення конкретного ПЗ.
Цитата з статті:
"Проблема, естественно, состоит в том, что образование слишком тесно привязано к специфическим программным продуктам. Даже если Microsoft и не переделывал бы Excel в этом году, он бы сделали бы это рано или поздно. И выход вовсе не в том, что все учебники надо обновить новой информацией о Microsoft Office 2007. В пользовательских интерфейс этих программ непременно будут внесены новые изменения еще до того, как нынешние третьеклассники станут искать работу через 10-15 лет – и даже до того, как они уйдут на пенсию в 2065 году.
Да, разумеется, нужно обучать детей навыкам, которые они уже сейчас могут применить, еще учась в школе, но гораздо важнее и ценнее обучить их более глубоким понятиям, которые будут помогать им всегда вне зависимости от изменений сделанных в том или ином ПО."

 Основні комп'ютерні навички, які на думку автора, слід формувати у учнів початкової школи:
  1. Пошукові стратегії
  2. Аналіз інформації
  3. Лавина інформації
  4. Як писати для тих, хто читає з екрана комп'ютера
  5. Навички комп'ютерної презентації
  6. Ергономіка робочого місця
  7. Налагодження
 Ще одна цитата:
"В книге The New Division of Labor: How Computers Are Creating the Next Job Market Фрэнк Левай и Ричард Мюрнейн (Frank Levy и Richard J. Murnane) приводят три навыка, которые, по их мнению, в будущем будут важны и которые никогда нельзя будет автоматизировать или перевести в оффшор в Индию или Китай. Это умение решать задачи, понимание связей между разрозненными понятиями, умение общаться."

Сервіси візуалізації даних

Сlasstools.net - сервіс для візуалізації даних, дозволяє створювати інтерактивні освітні Flash-ресурси для ефективного проведення презентацій, захисту проектів, подання діаграм, аналітичних доповідей, планування заходів і т.д.

Мій улюблений зразок використання сервісу - "Учебные проекты на блогах" від Ljudmilla

Познайомтеся з:
  1. Инструкция по созданию диаграммы Исикавы с помощью сервиса classtools.net
  2. Відео на Teachertube 
  3. Teacher learns about ClassTools.Net  
  4. Examples from classtools.net 
  5. Игры on-line для урока. classtools.net