Колективна робота над законом про освіту (з досвіду Росії).

Ми вже писали про Колективну роботу над моделями навчальних програм (з досвіду Естонії).
Наступний цікавий зразок - проект "Общественная экспертиза закона об образовании".

Проект и площадка "Общественная экспертиза закона об образовании" - шаг в сторону освоения новых форм коллективной сетевой деятельности, когда перед участниками открывается возможность не только возможность отнестись к проекту закона, не только высказать свою оценку по конкретным разделам, но и возможность конструктивного участия, редактирования, дополнения и видоизменения структуры будущего закона. Поскольку это один из первых шагов в сторону совместной деятельности представителей различных социальных миров, то основные проблемы связаны даже не с технической поддержкой, а с взаимным недоверием, опасениями ненужности и демонстративности. При этом внешние комментаторы проекта признают, что сама его реализация и создание вики-площадки, на которой происходит коллективная деятельность учителей, преподавателей и сотрудников министерства,  говорят об удивительных изменениях, которые даже не грезились авторам первых образовательных вики-проектов.  

Форки Скретч

На сайті Scratch mods  розміщено добірку форків Скретч (короткий опис, посилання на сайти та сторінки завантаження). 
Серед рекомендованих (very good Scratch mods) :

В розділі Other Scratch Mods розміщено посилання ще на 15 варіантів модифікації Скретч.





Компанія LG створила спеціальні монітори для навчальних закладів

Компанія LG анонсувала вихід лінійки спеціальних мережевих моніторів (Network Monitors). Цільова аудиторія - навчальні заклади.
Network Monitors - це звичайні монітори, які об'єднуються в єдину локальну мережу та підключаються до персонального комп'ютера викладача. Одночасно можна підключити від 11 до 31 монітора.
На ПК викладача встановлюється спеціалізоване програмне забезпечення, яке дозволяє створювати окремі сесії для кожного пристрою та передавати дані на на них, наприклад, навчальні матеріали. 
На думку розробників, дане рішення дозволить навчальному закладу економити на:
  • придбані комп'ютерного обладнання (до 57%)
  • витрат на електрику (на 85%)
  • обслуговуванні обчислювальної техніки.
Дані розрахунки базуються на показниках вартості створення та обслуговування шкільної лабораторії з 22 комп'ютерів, яка працює 6 годин на добу та 180 днів на рік. Рівень енергоспоживання ґрунтується на вартості 10 центів за кіловат/год.
Вартість пристроїв не вказано.


За матеріалами cnews.ru