Українські школярі вивчатимуть іноземні мови та основи інформатики з початкових класів

Новим Державним стандартом початкової загальної освіти передбачено вивчення іноземних мов та основ інформатики учнями початкових класів

У прес-службі МОНмолодьспорт повідомили, що при розробці нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти вивчено та враховано передовий досвід зарубіжних країн. Відповідно, у нових стандартах значну увагу приділено природничій та інформаційно-комунікаційній складовим.
"Це рішення і цей документ є справді революційними для освітньої спільноти", – зазначив міністр освіти Дмитро Табачник.
"Головним досягненням нового стандарту є те, що відтепер іноземну мову українські діти зможуть вивчати з 1 класу, а з 2 класу – основи інформатики. Крім того, стандарти передбачають використання здоров’язбережувальних технологій та мають екологічне спрямування", - наголосив міністр.
Як повідомлялося раніше, урядом затверджено новий Державний стандарт початкової середньої освіти. Впровадження стандарту розпочнеться з 1 вересня 2012 року.

За матеріалами osvita.ua

МОНУ планує розробити новий стандарт загальної середньої освіти

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України планує до кінця 2011 року разом з Академією педагогічних наук, університетами та вчителями розробити новий державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти

Про це 21 квітня 2011 року заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України, за словами міністра, Україна не зможе відмовитися від переходу на реальну профільну школу в старших класах. Він зазначив, що найкращі досягнення світова школа і освіта мають там, де в старших класах проводиться професіоналізація навчання.

"Новий стандарт, якщо він буде затверджений усіма громадськими організаціями, Академією педагогічних наук, передбачатиме кілька модулів профільної школи: математичний, природничий і гуманітарний", - сказав міністр.

Д. Табачник також повідомив, що в рамках виконання програм економічних реформ Президента України, рішеннями уряду планується направити 10,5 млрд грн протягом 4 років на реалізацію освітніх програм (додатково до бюджетних коштів).

За словами міністра, це чотири державні програми щодо розвитку дошкільної освіти, розвитку природничо-математичної освіти, професійно-технічної освіти та розвитку інформаційно-комунікаційних технологій.

За матеріалами osvita.ua